Share:
 

Round Highlights

Season 
Round Date 

Best Batting Performances

ScorePlayerClubGradeRndInnsOpposition
75* Miles Hemann-Petersen Cricket Albury Wodonga Country Colston/Scammell Shield3 1 Murrumbidgee Cricket Council
49 Tom Davies Murrumbidgee Cricket Council Graham Gorrel Cup Under 143 1 Cricket Albury Wodonga Country
46 Connor Willis Northern Riverina Cricket Council Colston/Scammell Shield3 1 Southern Riverina Cricket Council
46 Aditha Jayasuriya Murrumbidgee Cricket Council Colston/Scammell Shield3 1 Cricket Albury Wodonga Country
43 Oscar J Burns Southern Riverina Cricket Council Graham Gorrel Cup Under 143 1 Northern Riverina Cricket Council
41* Jock Yelland Murrumbidgee Cricket Council Colston/Scammell Shield3 1 Cricket Albury Wodonga Country
41 Oliver Bartter Murrumbidgee Cricket Council Colston/Scammell Shield3 1 Cricket Albury Wodonga Country
38 Ryan Brand Northern Riverina Cricket Council Colston/Scammell Shield3 1 Southern Riverina Cricket Council
36 Thomas Ferguson Northern Riverina Cricket Council Graham Gorrel Cup Under 143 1 Southern Riverina Cricket Council
36 Aaron Harding Southern Riverina Cricket Council Colston/Scammell Shield3 1 Northern Riverina Cricket Council

Best Bowling Performances

BowlPlayerClubGradeRndInnsOpposition
3/12 Sam Stening Northern Riverina Cricket Council Colston/Scammell Shield3 1 Southern Riverina Cricket Council
3/14 Samuel Smith Northern Riverina Cricket Council Colston/Scammell Shield3 1 Southern Riverina Cricket Council
3/15 Ben Signor Murrumbidgee Cricket Council Graham Gorrel Cup Under 143 1 Cricket Albury Wodonga Country
3/20 Aaron Harding Southern Riverina Cricket Council Colston/Scammell Shield3 1 Northern Riverina Cricket Council
3/32 Noah Sneddon Southern Riverina Cricket Council Graham Gorrel Cup Under 143 1 Northern Riverina Cricket Council
2/8 Luke R Naumann Northern Riverina Cricket Council Graham Gorrel Cup Under 143 1 Southern Riverina Cricket Council
2/13 Tom Davies Murrumbidgee Cricket Council Graham Gorrel Cup Under 143 1 Cricket Albury Wodonga Country
2/15 Charlie Munn Northern Riverina Cricket Council Colston/Scammell Shield3 1 Southern Riverina Cricket Council
2/18 Alex Smith Northern Riverina Cricket Council Graham Gorrel Cup Under 143 1 Southern Riverina Cricket Council
2/18 Kyle Bennett Murrumbidgee Cricket Council Colston/Scammell Shield3 1 Cricket Albury Wodonga Country
2/19 Patrick Lavis Cricket Albury Wodonga Country Graham Gorrel Cup Under 143 1 Murrumbidgee Cricket Council
2/21 Oliver Connors Southern Riverina Cricket Council Colston/Scammell Shield3 1 Northern Riverina Cricket Council
2/25 Fergus Cattanach Murrumbidgee Cricket Council Colston/Scammell Shield3 1 Cricket Albury Wodonga Country
2/29 Liam M Parkinson Cricket Albury Wodonga Country Colston/Scammell Shield3 1 Murrumbidgee Cricket Council
2/32 James Head Southern Riverina Cricket Council Graham Gorrel Cup Under 143 1 Northern Riverina Cricket Council
2/33 Charlie Hillier Southern Riverina Cricket Council Graham Gorrel Cup Under 143 1 Northern Riverina Cricket Council

Hat-Tricks

No records found

Best Fielding Performances

CROSTPlayerClubGradeRndInnsOpposition
210Ethan Hanrahan Cricket Albury Wodonga Country Graham Gorrel Cup Under 143 1 Murrumbidgee Cricket Council
210William McCready Northern Riverina Cricket Council Graham Gorrel Cup Under 143 1 Southern Riverina Cricket Council
200Oscar Lyons Cricket Albury Wodonga Country Graham Gorrel Cup Under 143 1 Murrumbidgee Cricket Council
200Jesse G Moloney Cricket Albury Wodonga Country Colston/Scammell Shield3 1 Murrumbidgee Cricket Council
101Tom Bartter Murrumbidgee Cricket Council Colston/Scammell Shield3 1 Cricket Albury Wodonga Country

Highest Team Scores

ScoreClubGradeRndInnsOpposition
10/226 Northern Riverina Cricket Council Graham Gorrel Cup Under 143 1 Southern Riverina Cricket Council
6/196 Murrumbidgee Cricket Council Colston/Scammell Shield3 1 CAW Country
9/194 CAW Country Colston/Scammell Shield3 1 Murrumbidgee Cricket Council
9/185 Northern Riverina Cricket Council Colston/Scammell Shield3 1 Southern Riverina Cricket Council
10/172 Murrumbidgee Cricket Council Graham Gorrel Cup Under 143 1 CAW Country
10/171 CAW Country Graham Gorrel Cup Under 143 1 Murrumbidgee Cricket Council
9/126 Southern Riverina Cricket Council Graham Gorrel Cup Under 143 1 Northern Riverina Cricket Council
10/111 Southern Riverina Cricket Council Colston/Scammell Shield3 1 Northern Riverina Cricket Council

Best Partnerships

P'ShipBatsmanClubGradeRndInnsOpposition
89 A Smith-T Howard Northern Riverina Cricket Council Graham Gorrel Cup Under 143 1 Southern Riverina Cricket Council
72 C Willis-R Brand Northern Riverina Cricket Council Colston/Scammell Shield3 1 Southern Riverina Cricket Council
65 OJ Burns-J Poole Southern Riverina Cricket Council Graham Gorrel Cup Under 143 1 Northern Riverina Cricket Council
61 M Hemann-Petersen-J Perryman CAW Country Colston/Scammell Shield3 1 Murrumbidgee Cricket Council
59 H Steele-A Jayasuriya Murrumbidgee Cricket Council Colston/Scammell Shield3 1 CAW Country
48 E Hanrahan-O Lyons CAW Country Graham Gorrel Cup Under 143 1 Murrumbidgee Cricket Council
47 T Ferguson-J Scott Northern Riverina Cricket Council Graham Gorrel Cup Under 143 1 Southern Riverina Cricket Council
42* PC Naumann-C Munn Northern Riverina Cricket Council Colston/Scammell Shield3 1 Southern Riverina Cricket Council
41 MD Reid-JK Smith CAW Country Graham Gorrel Cup Under 143 1 Murrumbidgee Cricket Council
39 C Fitzsimmons-M Diffey CAW Country Colston/Scammell Shield3 1 Murrumbidgee Cricket Council